Działo się w 2013 r

Luty – karaoke – „To był maj pachniała Saska Kępa…” no i oczywiście „Ona tańczy dla mnie” –  tych hitów nie mogło zabraknąć na spotkaniu karaoke w ostatnią środę stycznia w naszej szkole. Nie zabrakło też wyczekiwanej przez najmłodszych czekoladowej fontanny z owocami. Oprócz śpiewów i hulanek mieliśmy występ – niespodziankę – pokaz żonglowania YoYo, który dla wielu widzów był całkiem nowym doświadczeniem. Kolejny miły, słodki, rozmachany, rozśpiewany wieczór w Rzeplinie (30.01.2013)

Luty – wyjazd na koncert – W czwartek 07.02.2013 r. w Dolicach odbyła się uroczystość „Spieszmy się kochać ludzi – Profilaktyka Oczami Seniora”.  To była uczta dla ducha i ciała: gala operetkowa w wykonaniu artystów: Iwony Faj (sopran), Piotra Zgorzelskiego (tenor), Mirosławy Białas (fortepian) a także występ Klubu Seniora „Złota Jesień” Podczas uroczystości wyróżniono Panie związane z Dolicką Służbą Zdrowia. Organizatorzy zadbali wspaniałą muzykę, miłą atmosferę i poczęstunek dla każdego.
…i myśmy tam byli, kawkę i herbatę pili, pączkami zagryzali i świetnie się bawili 🙂

Luty – fanpage na Facebooku – w lutym zaistnieliśmy na portalu Facebook.

Kwiecień – ozdoby świąteczne – Tradycyjne – przy pracy – świętowałyśmy Dzień kobiet. Pierza nie darłyśmy ale owszem używałyśmy – do dekoracji kogutów i jaj. Trochę wstążki, szpilek, nici, kółek i innych skarbów, ponadto gwar, radosna improwizacja, trochę nieładu artystycznego i po paru godzinach zrobiło się barwnie, wiosennie, świątecznie… Powstały piękne jaja wielkanocne, żółte koguty, kolorowe kwiatki. Z nową energią ruszyłyśmy ku wiośnie!

Kwiecień – sprzątanie lasu – Chmurzyło się, kropiło, chłodem wiało a my nic! Twardzi byliśmy! Było ponad trzydziestu wspaniałych. Zebraliśmy czubatą przyczepę śmieci, różności były: sprężyny od tapczanów, telewizor, siodło na konia, leki, grzebień, szczotka, odzieży asortyment szeroki… Ci, którzy wyrzucili to wszystko do lasu, nie chcieliby słyszeć co o nich sądzą zbierający 😉 Mamy nadzieję, że takich przypadków będzie coraz mniej. (27.04.2013)

Maj – sadzenie kwiatów w donicach – Kolorowo zrobiło się w donicach, piękniej w Rzeplinie… posadziłyśmy białe i czerwone begonie w donicach ustawionych wzdłuż drogi. (11.05.2013)

Maj – Happening „Miłość wolność pokój – stop przemocy” – Kwiaty we włosach, kwiaty na autach, barwne stroje sprzed lat, motocykliści w skórach i ich lśniące maszyny – tak wyglądała parada, podczas której wyraziliśmy swój sprzeciw wobec przemocy. Po paradzie była wspólnie odtańczona pieśń przewodnia naszego happeningu – my się nie chcemy bić, my się chcemy całować Robiliśmy kwiaty z bibuły, barwne dłonie pieczętowały ideę wzajemnej życzliwości. Mieliśmy okazję obejrzeć prace uczniów dotyczące problemu przemocy. Dyrekcja Szkoły Podstawowej przygotowała wielki bukiet niezapominajek, symbolizujących pamięć, miłość i wszystko to, co miłe, dobre. Wiele emocji wzbudziła świetna, pokazowa akcja Policjantów z udziałem młodzieży. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali Strażacy OSP. Dzieci, a i niektórzy dorośli, z radością wzięli udział w przejażdżce wozem strażackim. Wydarzenie swoim występem uświetnili uczniowie Gimnazjum. Pogoda niestety nie była tak piękna jak nasza idea, ale optymizm dzieci kwiatów, determinacja i rozgrzewająca, pikantna zupka cebulowa pomogły przetrwać chłód a potem bawić się do późnych godzin. Mamy nadzieję, że ten dzień zapisze się w pamięci uczestników i dobra energia, wzajemna życzliwość i łagodność obyczajów stanie się codziennością. (18.05.2013)

Czerwiec – „Mamo tato baw się ze mną” – Dzień rodziny w Rzeplinie – Dla każdego dziecka mama i tata to najważniejsze osoby na świecie. Jeśli można z nimi spędzić dzień, w którym poświęcą swój czas i uwagę na wspólną zabawę, to jest naprawdę wspaniałe przeżycie. Wspólne konkurencje, zmagania, wzajemny doping, to doskonała zabawa oraz okazja do poznawania się, przełamywania słabości, zacieśniania więzi rodzinnych. To również najlepsza ochrona dzieci przed niebezpiecznymi eksperymentami i raniącymi doświadczeniami.
W tym roku tradycyjnie miało miejsce wspólne świętowanie. W niedzielne popołudnie odbywały się  zabawy sportowe, konkursy, gry zręcznościowe dla całych rodzin. Nie zabrakło też innych atrakcji – był dmuchany zamek do skakania, cukrowa wata, słodycze, lody i wspólne ognisko z kiełbaskami. Dzień rodziny był elementem realizacji zadania „Miłość wolność pokój – stop przemocy współfinansowanego przez Gminę Dolice. Realizatorem jest Stowarzyszenie „Nie ma mocnych” we współpracy ze Szkołą Podstawową w Rzeplinie. (02.06.2013)

Sierpień – wyjazd nad morze -W piątek 9 sierpnia blisko 60 mieszkańców Rzeplina korzystało z uroków plażowania. Pięknie było – ciepło, słonecznie, beztrosko… To druga nasza wspólna wycieczka nad morze, pewnie jeszcze wiele takich przed nami. Dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas, Gminie Dolice za sfinansowanie przejazdu oraz Panu Leszkowi za cierpliwość i bezpieczny powrót do domu.

Wrzesień – dożynki –  To była wyjątkowa sobota – piękna, słoneczna, ciepła. Plac wiejski mienił się kolorami jesieni – na wozach pyszniły się dorodne warzywa i owoce oraz kwiaty. Święto plonów rozpoczęło się mszą świętą, gdzie Spółdzielcy i Rolnicy indywidualni przynieśli wieńce dożynkowe oraz symboliczny bochen chleba. Ksiądz proboszcz i Sołtys przełamali bochen, po czym najstarszy i najmłodszy uczestnik dzielili się chlebem ze zgromadzonymi. Następnie wieńce zajęły specjalne miejsce na placu wiejskim, gdzie miał miejsce festyn dożynkowy. Mieszkańcy Rzeplina i goście mieli okazję podziwiać pokaz zabytkowej sikawki konnej, postrzelać na strzelnicy, posłuchać skocznej muzyki w wykonaniu Klubu Seniora „Złota Jesień”, obejrzeć wystawę postaci wykonanych z warzyw i owoców przez uczniów SP Rzeplino. Uczestnicy festynu brali udział w konkursach i zabawach: bitwa na gazety, obieranie kukurydzy na czas, wbijani gwoździ, wyścigi na skoczkach, sztafeta z jajkami, dojenie dzikich mustangów. Specjalną niespodzianką był teledysk nagrany przez nasze stowarzyszenie. Godziny nocne wypełniła muzyka, którą zapewniła zaproszona orkiestra: były hulańce i inne rozmaitości, uczestnicy prezentowali różne formy i poziom zabawy – każdy swoje ulubione. W centrum Rzeplina wciąż uwagę mieszkańców i przejezdnych przykuwał słomiany policjant i wiejska rodzinka przy słomianej chacie. (21.09.2013)

Wrzesień – wniosek o środki unijne – Złożyliśmy wniosek o środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na dofinansowanie zadania pod nazwą „Zagospodarowanie miejsca rekreacyjno-turystycznego na placu wiejskim w Rzeplinie” do LGD Ziemia Pyrzycka (30.09.2013)

Październik – Prezentacja ogrodów – Jesień to nie tylko złoto i czerwień na drzewach, miałyśmy przyjemność oglądać niedawno piękny ogród pełen imponujących hortensji. Ogromne bukiety różnych odmian tych okazałych kwiatów, robią niesamowite wrażenie. Chcemy odkrywać kolejne piękne miejsca w Rzeplinie i prezentować na naszych stronach. (14.10.2013)

Listopad – Rzeplińskie święto młodzieży dojrzałej – W Rzeplińskim święcie młodzieży dojrzałej zorganizowanym w środę 20 listopada 2013 r. wzięli udział Seniorzy Rzeplina i Trzebienia. Każdy przygotował to, co potrafi najlepiej: były ciasta pieczone przez dziewczyny ze stowarzyszenia, były pokazy cheerleaderek, wiersze o jesieni wieku, nawet tańce przy skocznych melodiach akordeonu i gitary. Wszyscy chętnie korzystali ze śpiewników – ułani przybyli pod okienko a stokrotka rosła tam, gdzie szumi gaj! Ten listopadowy wieczór z całą pewnością nie był szary i ponury

Grudzień – stroiki świąteczne – jak zawsze wykonałyśmy i wręczyłyśmy świąteczne stroiki naszym sponsorom i przyjaciołom Stowarzyszenia, którzy wspierają nas w działaniach.

Grudzień – Kiermasz świąteczny w Dolicach – Kolejny raz uczestniczyliśmy w świątecznym kiermaszu zorganizowanym w sobotę 14 grudnia w GCISiP w Dolicach. Zaprezentowaliśmy tam nasze pudełka zdobione techniką decoupage, ręcznie wykonane bombki i pierścienie do serwetek. Przygotowałyśmy też do degustacji śledzia w sosie francuskim z zapiekanymi ziemniaczkami. Francuzów nie było a czcigodnym krajanom śledzik bardzo smakował. Za udział w promowaniu potraw rybnych otrzymaliśmy bon na 250 zł. do wykorzystania w działalności stowarzyszenia w 2014 r. To było bardzo miłe wydarzenie.

Dodaj komentarz